Будинки-вітрила матимуть тераси з видом на Дніпро

16 серпня 2006 року, середа
№118 (2913)

 

Будинки-вітрила матимуть тераси з видом на Дніпро

Стильне, якісне і комфортне житло, зведене компанією “МЖК “Оболонь”, піднімає імідж столиці

Низка скандалів довкола нових об’єктів і фіктивних забудовників, скасування напередодні березневих виборів колишнім складом Київради своїх же рішень про відведення земельних ділянок, вилучення їх уже на стадії засвоєння — усе це суттєво підірвало віру інвесторів у формування стабільного цивілізованого ринку житла. Близько тисячі проектів, вартість яких дорівнює десяткам мільярдів доларів, було заморожено. Довіру до первинного ринку почали втрачати й потенційні покупці житла. Ці та інші негативні процеси, якщо їх не зупинити, боляче вдарять по всьому будівельному бізнесу. Однак генеральний директор компанії “Молодіжний житловий комплекс “Оболонь”, заслужений будівельник України Василь АНТОНОВ налаштований оптимістично.

— Інвестори повірили новій столичній владі, керівництво якої пообіцяло захищати їхні інтереси,— почав розмову Василь Іванович.— Тому згодом ситуація в Києві нормалізується. Проте якщо компанії-забудовники дбають про майбутнє, то мусять пам’ятати, що воно базується на “трьох китах”: розвиток суміжних напрямів у бізнесі цих компаній, залучення інвестицій за рахунок засвоєння нових технологій, активніша діяльність у регіонах України...

— Що ви маєте на увазі, коли говорите про суміжні напрями?

— Ми, наприклад, крім зведення висоток, плануємо найближчим часом розпочати будівництво котеджів. Маємо доволі великі ділянки землі у Київській області, на яких зводитимемо добротні цегляні споруди. Ми ніколи не гналися за обсягами, не робили акцент на будинках, які можна швидко монтувати. Ми за якісне, комфортне, але й відносно недороге житло. Воно потрібне як столиці, так і Харкову, Ужгороду, Одесі, Черкасам й Криму, де ми теж працюємо, виступаючи одночасно замовником й інвестором, генпідрядником і субпідрядником. “МЖК “Оболонь” прагне стати повноправним девелопером повного циклу виробництва. Ми навіть почнемо складати сучасні баштові крани. До кінця 2006-го перші два вже будуть готові. Їхню технологію наша компанія викупила у партнерів зі Словенії. Не секрет, що нині в будівництві використовують крани пострадянського часу. Так-от, наші будуть набагато кращі. Не поступатимуться якістю навіть таким відомим маркам, як “Ліпхер” чи “Хасса”, однак будуть дешевшими на сорок відсотків. Щомісяця плануємо випускати не менше п’яти кранів. Ми вже маємо на них замовлення.

— Ви говорили про котеджну забудову. Чи вважаєте, що столиця має розширити свої кордони, створити разом з областю спільний регіон і його освоювати?

— Це хороша перспектива. Не є новиною й те, що в Києві значний дефіцит землі під нове будівництво. У місті працює стільки забудовників, що рано чи пізно (гадаю, що років через п’ять, не більше) їх бізнес матиме серйозні проблеми. Тому ви праві, було б непогано активніше освоювати території навколо мегаполіса.

— Назву компанії “МЖК “Оболонь” пов’язують зі створенням комплексу елітного житла на Оболоні. Воно одразу змінило на краще обличчя цього району міста. Варто згадати хоча б дві висотки по вулиці Героїв Сталінграда, 12. Чи маєте намір і далі прикрашати своїми будинками столичну Оболонь?

— Є таке прагнення. Ви праві, ті висотки стильні, і ми намагалися надати всій Оболонській набережній особливого, неповторного вигляду. І нам вдалося здійснити цей задум. До того ж будинки зводилися за принципово новими технологіями, що забезпечило їх мешканцям особливий комфорт. А незабаром з’явиться ще одна візитівка Оболоні. По вулиці Героїв Сталінграда, 2 ми побудуємо особливий об’єкт. Це буде житлово-офісний комплекс. У його реалізацію плануємо вкласти майже триста мільйонів гривень. Там буде тридцять тисяч квадратних метрів житла.

— А можна докладніше?

— На ділянці площею 0,93 гектара, що поблизу Московського мосту, майже на березі Дніпра, поставимо дві висотки (24 і 25 поверхів) з чотириповерховою стилобатною частиною. На перших двох рівнях розмістяться соціальні об’єкти: магазин, ресторан, боулінг-клуб, ігрові приміщення. Там же будуть аптека, салон краси, солярій, хімчистка, кав’ярня... У підвальних приміщеннях зробимо підземний паркінг на двісті машин. На третьому та четвертому поверхах будуть квартири підвищеної комфортності з “незалежними” ліфтами і сходами. Помешкання матимуть вихід на тераси з видом на Дніпро. На верхніх поверхах — квартири в двох рівнях. Форми і фасади будівель нагадуватимуть вітрила, що надасть комплексу неповторності.

А в перспективі ми зведемо три будинки в 26-му мікрорайоні на Троєщині. Один з них каркасний на 22-а поверхи і два індустріальних. У 2008-му здамо ці об’єкти в експлуатацію. Того ж року на вулиці Героїв оборони в Голосіївському районі на території Аграрного університету здамо ще дві 22-поверхівки. У 2007-му кияни зможуть заселитися у 20-поверхівці на вулиці Антоновича, 72. Маємо великі перспективи і в Подільському районі на вулиці Тираспольській. Там з часом з’явиться невеличке містечко на десять-дванадцять будинків з автономною інфраструктурою. Воно радуватиме око киян своєю незвичністю.

Гадаю, з часом ми за допомогою вітчизняних і зарубіжних інвесторів, втілимо в життя багато цікавих об’єктів. А послідовність і стабільність у нашій роботі повернуть довіру людей.

Валерій НОВОСВІТНІЙ “Хрещатик”